Ne znam za vas ali ja sam neko ko zaista voli da sprema poslastice koje su zdrave. Pod zdravim podrazumevam da znam šta ide od sastojaka, da nema veštačkih boja, zaslađivača kao ni pojedinih namirnica koje smetaju mom ogranizmu.
Uz Tatjanu Totally Wellness naučila sam mnogo toga kada je priprema zdravog jela u pitanju. Kroz svoje postove i sjajan seminar “Snaga u Vama ” dala mi je odgovore na mnoga pitanja.
Bundevu sam oduvek koristila za pripremu pite bunevare po starom bakinom receptu ali ono što mi se još više dopada jesu mafini gde je bundeva glavni sastjak.
Deca su takođe oduševljena ukusom jer vole sve sastojke koji idu.
Topla preporuka za sve pa čak i za one koji nisu ljubitelji bundeve.
Ono što vam je potrebno jesu:
1 ¼ šolje mešavine brašna za pečenje bez glutena, za sve namene (Napomena: ne može se zameniti kokosovim brašnom)
2 kašike začina za pitu od bundeve (cimet + đumbir u prahu)
1 kašičica soda bikarbone
½ kašike soli
1 šolja pirea od bundeve
½ šolje kokosovog šećera
2 cela jaja
¼ šolje ulja koštica grožđa
2 kašike organskog javorovog sirupa
1 kašika čistog ekstrakta vanile
½ šolje komadića crne čokolade, izlomljene na komadiće
⅓ šolje iseckanih oraha
Priprema:
U posudi pomešajte brašno, začin za pitu od bundeve, sodu bikarbonu i so. U drugoj posudi pomešajte pire od bundeve, kokosov šećer, jaja, ulje, javorov sirup i ekstrakt vanile; dobro promešajte. Umešajte vlažne sastojke u suve samo dok se ne navlaže. Dodajte komadiće crne čokolade i seckanih oraha. Ispunite tepsiju za mafine (podmazanu ili obloženu papirom) do ½ ili ¾ zapremine kalupa. Pecite na 190° C dvadesetak minuta ili dok čačkalicu ubodenu u testo ne izvadite bez zalepljenih ostataka. Nakon pečenja, mafine ostavite u tepsiji 10 minuta, a potom ih servirajte i poslužite.
Prijatno i javite utiske.